laptop, لپ تاپ

با اینتل Evo آشنا شوید؛ نسل جدید لپ‌تاپ های Project Athena

اینتل در هنگام رونمایی پردازنده‌های نسل یازدهمی تایگرلیک، تغییراتی مهم را نیز درباره‌ی پروژه‌ی موسوم به آتنا معرفی کرد. این شرکت، فرایندهای بررسی و آزمایش دقیق‌تر را برای تأیید محصولات Project Athena معرفی کرد و همچنین نامی جدید و مناسب مصرف‌کننده برای آن در نظر گرفت: Intel Evo.

قبلا لپ‌تاپ‌هایی که طی برنامه‌ی همکاری با اینتل موسوم به Project Athena طراحی می‌شدند، تنها یک برچسب اطلاع‌رسانی با عبارت Engineered for Mobile Performance داشتند. هیج اطلاعات بیشتری درباره‌ی معنی و کارایی این عبارت برای کاربران نهایی لپ‌تاپ منتشر نمی‌شد. اکنون و با معرفی Intel Evo، خریداران نهایی، دید بهتری نسبت به قابلیت‌ها و امکانات لپ ‌تاپ خود پیدا می‌کنند. آن‌ها می‌دانند که هر لپ‌تاپ مجهز به برچسب Intel Evo با هدف بهترین کارایی و بالاترین بهره‌وری ساخته شده است.

برچسب‌های Evo روی لپ‌تاپ‌هایی استفاده می‌شوند که پردازنده‌های i5 و i7 نسل یازدهم اینتل و پردازنده‌های گرافیکی Iris Xe بهره می‌برند.

اینتل مانند نسل اول لپ‌تاپ‌های آتنا، بررسی‌ها و پیش‌نیازهایی را برای هر لپ‌تاپ مشخص می‌کند تا پس از گذراندن آن‌ها، تأییدیه‌ی Evo را دریافت کند. این بررسی‌ها، متمرکز بر معیارهای کلیدی مؤثر بر کارایی و تجربه هستند. به‌عنوان مثال، هر لپ‌تاپ برای دریافت برچسب Evo باید کارایی‌های زیر را داشته باشد:

  • شارژدهی ۹ ساعت یا بیشتر برای سیستم‌‌‌‌های مجهز به نمایشگر 1080p، شارژدهی هشت و هفت ساعت برای سیستم‌‌های دارای نمایشگر QHD و UHD
  • سیستم باید در کمتر از یک ثانیه از حالت Sleep به حالت آماده‌به‌کار برود.
  • نرخ پاسخگویی ثابت در باتری
  • شارژ سریع و آماده‌سازی باتری برای چهار ساعت کار با ۳۰ ساعت شارژ در سیستم‌‌های مجهز به نمایشگر 1080p

مقاله‌های مرتبط:

اینتل شارژدهی باتری‌ها را با تحت فشار گذاشتن آن‌ها در محیطی مشابه با استفاده‌ی مرسوم انجام می‌دهد و باتری را از شارژ ۱۰۰ درصد به شارژ بحرانی و حداقلی می‌رساند. محیط کارایی مرسوم می‌تواند شامل اپلیکیشن‌های ابری، اپلیکیشن‌های محلی و صفحات وب بشود. از اپلیکیشن‌های مرسوم می‌توان کروم، آفیس ۳۶۵، زوم و یوتیوب را نام برد که در دستگاه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ با روشنایی ۲۵۰ نیت و اتصال وای‌فای آزمایش می‌شوند.

لپ‌تاپ‌های Intel Evo قابلیت‌هایی همچون تاندربولت ۴، وای‌فای ۶ و نمایشگرها و وب‌کم‌های حرفه‌ای دارند. از مشخصات مهم دیگر آن‌ها می‌توان به طراحی بسیار باریک اشاره کرد. البته اینتل هنوز پیش‌نیازهای لازم در طراحی باریک را منتشر نکرده است. همچنین هنوز اطلاعاتی درباره‌ی مشخصات و جزئیات توانای 4K نمایشگرها در دست نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *