laptop, اپل, لپ تاپ

تماشا کنید: عملکرد بهتر بلندگوهای مک‌بوک پرو در مقایسه با گران‌ترین رقبای ویندوزی

اینکه کاربران مک‌بوک را انتخاب می‌کنند یا لپ‌تاپ ویندوزی، کاملاً به نیازهای آن‌ها بستگی دارد. علاوه‌براین، ابزار و نرم‌افزارهای موجود ازجمله مهم‌ترین دلایل انتخاب کاربران بین این دو گزینه است. بااین‌حال، اشتباه نیست اگر بگوییم اپل به کیفیت ساخت محصولات خود اهمیت زیادی می‌دهد و این موضوع بخصوص در سیستم بلندگوی مک‌بوک پرو مشهود است. به‌تازگی یوتیوبری بلندگوهای مک‌بوک پرو را با بهترین لپ‌تاپ‌های ویندوزی موجود در بازار مقایسه کرده و همان‌طور که مشخص است، اپل برنده‌ی این مقایسه بود.

Wccftech، به کانال یوتیوب Dave2D اشاره کرده که مقایسه‌ای برای بررسی کیفیت بلندگو بین مک‌بوک پرو و برترین لپ‌تاپ‌های ویندوزی انجام داده است. در این ویدئو توضیح داده شده که اپل چگونه بهترین کیفیت صدا را در لپ‌تاپ‌های خود ارائه می‌دهد. حتی بلندگوهای مورد استفاده در مدل‌های قدیمی‌تر مک‌بوک کیفیت بسیار خوبی دارند و در مقایسه با جدیدترین و گران‌قیمت‌ترین لپ‌تاپ‌های ویندوزی، عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند. درواقع بلندگوهای مدل‌های جدیدتر مک‌بوک پرو، فاصله‌ی کیفیت سیستم صوتی اپل را با لپ‌تاپ‌های ویندوزی بیشتر از قبل افزایش داده است. Dave2D در ویدئو خود میزان بالا و پایین بودن صدا و عملکرد بهتر بلندگوهای مک‌بوک را نسبت به لپ‌تاپ‌های ویندوزی توضیح می‌دهد.

درحالی‌که تجزیه‌وتحلیل کیفیت صدا دشوار است، Dave2D از یک میکروفون کالیبره‌شده مخصوص اندازه‌گیری صدا استفاده کرده است. این میکروفون به وی اجازه می‌دهد تا کیفیت صدای خروجی از مک‌بوک پرو و همچنین لپ‌تاپ‌های ویندوزی را اندازه‌گیری کند. او با استفاده از این ابزار، طیف فرکانسی صدای خروجی لپ‌تاپ‌های مورد بررسی را ایجاد کرد. پاسخ فرکانسی یا سطح صدای بالایی، میانه و پایین در بلندگوهای مک‌بوک پرو با بلندگوهای برخی از بهترین لپ‌تاپ‌های ویندوزی بازار مقایسه شده است.

مقایسه اسپیکر مک بوک پرو با لپ‌تاپ های ویندوزی

مقاله‌ی مرتبط:

نمودار بالا، پاسخ فرکانسی حجم اندازه‌گیری‌شده‌ی صدای مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی جدید به‌همراه چندین لپ‌تاپ ویندوزی رده‌بالا را نشان می‌دهد. مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی ۲۰۲۱ در فرکانس‌های مختلف عملکرد بسیار خوبی دارد. از بین لپ‌تاپ‌های ویندوزی، مدل ۱۷ اینچی Razer Blade Pro ۲۰۲۲ نزدیک‌ترین عملکرد را به مک‌بوک‌ پرو داشت؛ لپ‌تاپی که از آرایه‌ی هشت بلندگو بهره می‌برد، اما ازنظر کیفیت صدا همچنان به مک‌بوک پرو نمی‌رسد.

آخرین مدل مک‌بوک پرو اپل در نوامبر سال گذشته با بازطراحی اساسی معرفی شد. درحالی‌که این دستگاه کیفیت صدای بسیار خوبی ارائه می‌دهد، مدل‌های قدیمی‌تر آن نیز در این رده‌بندی، نسبت به بسیاری از لپ‌تاپ‌های ویندوزی همچنان برتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *