laptop, اینتل, پردازنده گرافیکی, لپ تاپ

عرضه لپ تاپ های مجهز به پردازنده آرک اینتل احتمالاً به تأخیر افتاده است

حدوداً یک هفته از معرفی پردازنده‌های گرافیکی کلاس لپ تاپ سری آرک آلمیست اینتل (Intel Arc Alchemist) می‌گذرد و در‌حال‌حاضر، صرفاً پردازنده‌های نسبتاً پایین‌رده‌ی سری آرک ۳ رسماً دردسترس هستند. به‌گفته‌ی اینتل، در اوایل تابستان امسال مدل‌های قوی‌تر آرک آلمیست از راه خواهند رسید.

به‌نوشته‌ی VideoCardz، لپ‌تاپ‌های مجهز به پردازنده‌های گرافیکی Arc A350 و A370M پس از گذشت یک هفته تقریباً در هیچ فروشگاهی دردسترس نیستند. VideoCardz در توییتر نظرسنجی برگزار کرده است تا بپرسد که آیا کاربران موفق شده‌اند لپ‌تاپ‌های آرک را بخرند یا خیر. ظاهراً تاکنون حتی یک گزارش مبنی‌بر خرید این لپ‌تاپ‌ها به‌دست این رسانه نرسیده است.

بدین‌ترتیب، به‌نظر می‌رسد اینتل برنامه‌های خود را فعلاً به معرفی سری آرک محدود کرده و با وجود وعده‌های پیشین، تیم آبی نتوانسته است لپ‌تاپ‌های مجهز به آرک آلکمیست را در فصل اول سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه کند.

براساس نوشته‌ی حساب پشتیبانی اینتل در توییتر، تا پایان سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲۲ لپ‌تاپ‌های مجهز به پردازنده‌های آرک به بازار عرضه می‌شوند. با اینکه چند روز از انتشار توییت یادشده می‌گذرد، هنوز هیچ‌یک از مقام‌های اینتل در این زمینه شفاف‌سازی نکرده‌اند.

VideoCardz می‌گوید احتمالاً سوءتفاهم پیش‌ آمده و توییت حساب پشتیبانی اینتل به پردازنده‌های سری ۵ و ۷ آرک اشاره می‌کند. درهرصورت آنچه حساب پشتیبانی اینتل نوشته، با گفته‌های این شرکت در مراسم رونمایی پردازنده‌های سری آرک مغایرت دارد.

مقاله‌های مرتبط:

بااین‌همه‌، شکی نداریم که شرایط برای عرضه‌ی پردازنده‌های آرک مطابق انتظارات اینتل پیش نرفته است. به‌نظر می‌رسد لپ تاپ Acer Swift X که پیش از رونمایی سری آرک آلکمیست برای پیش‌فروش قرار داده شده بود، همچنان برای خرید دردسترس قرار دارد؛ اما تاریخ عرضه‌ی این لپ تاپ از ۲۵ می (۴ خرداد) به ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) تغییر کرده است.

افزون‌براین، گفته می‌شود برخی از کسانی که لپ تاپ سامسونگ بوک ۲ پرو مجهز به تراشه‌ی آرک را خریده‌اند، در کمال تعجب متوجه شده‌اند این لپ تاپ به پردازنده‌ی آرک مجهز نیست. تردهایی در انجمن آنلاین سامسونگ برای تشریح این مشکل ایجاد شده است. ناگفته نماند گلکسی بوک ۲ پرو قرار بود نخستین لپ تاپ دنیا باشد که با پردازنده‌ی سری آرک ۳ عرضه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *