laptop, اپل, لپ تاپ, مک

به‌روزرسانی جدید مک‌اواس مانتری مشکل شارژدهی مک بوک‌ها را برطرف می‌کند

چندی پیش، گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد تعدادی از مک‌بوک‌های مبتنی بر پردازنده‌های اینتل پس از نصب به‌روزرسانی مک‌اواس ۱۲.۲ شارژدهی کمتری را نسبت به قبل ارائه می‌دهند. باگ یادشده طیف زیادی از دستگاه‌ها را تحت تاأثیر قرارد نمی‌دهد و خوشبختانه به‌نظر می‌رسد که اپل آن را در به‌روزرسانی جدید سیستم‌عامل دسکتاپ خود کاملاً برطرف کرده است.

کاربران پیش‌تر گزارش داده بودند که ظرفیت شارژ مک‌بوک‌هایشان در حالت «sleep» یا هنگام اتصال به دستگاه‌های جانبی از‌ طریق بلوتوث، با سرعت بیشتری تخلیه می‌شود و گاهی اوقات پس از مدتی کمی ظرفیت به صفر می‌رسد! از قرار معلوم، در برخی مواقع حتی خاموش کردن بلوتوث نیز کار ساز نبوده و اکنون اپل بیان می‌کند که مشکل بلوتوث را کاملاً برطرف کرده است.

مقاله‌ی مرتبط:

به‌طور کلی، این به‌روزرسانی نیز تغییرات زیادی به‌همراه ندارد و عمدتاً نواقص امنیتی را برطرف می‌کند. کاربران برای دریافت نسخه‌ی جدید، می‌توانند به‌روزرسانی مک‌اواس مانتری را از سربرگ Update Software در بخش System Preferences بارگیری کنند.

***

به‌طور کلی، تمامی به‌روزرسانی سیستم‌عامل‌های اپل به‌صورت رایگان و از‌ طریق OTA در سراسر جهان در‌ دسترس قرار می‌گیرند؛ اما توصیه می‌شود حداقل چند روز از بارگیری و نصب نسخه‌ی به‌روزشده صرف‌نظر کنید؛ زیرا در روزهای ابتدایی مشخص می‌شود که شامل چه مشکلاتی است. به‌روز نگه‌داشتن کامپیوترهای مک بسیار مهم است؛ اما حتی به‌روزرسانی‌های جزئی می‌توانند مشکلاتی ایجاد کنند که روی تجربه‌ی کاربر تأثیرگذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *